Poznać przeszłość wiek XX

zdjecie325Poznać przeszłość wiek XX zakres podstawowy podręcznik przeznaczony jest dla uczniów pierwszej klasy liceum i porusza najważniejsze zagadnienia z historii współczesnej Polski oraz świata.

Wzbogacony jest licznymi zdjęciami, infografikami, mapami oraz tekstami źródłowymi, dzięki czemu uczniowie mają możliwość rozwinięcia umiejętności analizy i interpretacji źródeł historycznych, które są niezbędne do osiągnięcia zadowalającego wyniku na egzaminie maturalnym.

Znajdujący się na początku publikacji element „co było wcześniej” pozwala na przypomnienie wiadomości zdobytych na lekcjach historii w szkole gimnazjalnej. Dodatkowo na końcu każdego tematu znajdują się ćwiczenia pozwalająca na utrwalenie nowych wiadomości, a także propozycje dodatkowych publikacji książkowych oraz odnośniki do stron internetowych pozwalających na poszerzenie swojej wiedzy historycznej.

Podręcznik poznać przeszłość wiek XX wzbogacony jest także we fragmenty tekstów pisanych przez historyków, pozwalających na zapoznanie się z różnymi ocenami wydarzeń z przeszłości.Na końcu publikacji znajdują się tablice chronologiczne oraz indeks. Do każdej książki dołączona jest również płyta CD z interaktywnymi mapami historycznymi, które umożliwiają uczniom prześledzenie zjawisk i procesów historycznych umieszczonych na mapach.

Related Post

Wiedza to podstawaWiedza to podstawa

Podstawą udanej nauki jest odpowiednie źródło. W Internecie i na półkach księgarń znajdują się różnorodne książki od najrozmaitszych wydawnictw. Każde oferuje inny rodzaj przygotowania, podział materiałów, a także szatę graficzną