Pomysł na prezent dla nastolatka – książki kryminalne

Obecnie wielu rodziców narzeka na to, że ich dzieci nie chcą czytać. Często winą za taki stan rzeczy obarcza się telewizję i internet albo podejście nauczycieli.

Bywa jednak, że problemem jest sam odpowiedniej wybór lektury. Dobrym pomysłem na prezent dla nastolatka mogą być książki kryminalne. Dzięki nim może on pokochać czytanie!

Warto podsunąć nastolatkowi książkę, która będzie wciągająca, a jednocześnie zmusi do myślenia. Takie właśnie bardzo często są książki kryminalne w księgarni Legolas.pl. Na początku pojawia się zagadka, która w toku akcji będzie rozwiązywana. Ktoś popełnił zbrodnię, można spodziewać się, że dopiero na końcu wyjdzie na jaw, kto jej dokonał. Wraz z rozwojem fabuły autor myli tropy, tak aby uniemożliwić odgadnięcie tego. Ponieważ czytelnik razem z bohaterami książki stara się odgadnąć, co się stało, kto jest odpowiedzialny i dlaczego dokonał zbrodni, daje się wciągnąć w intrygę i mimowolnie jest zmuszony do myślenia nad rozwiązaniem zagadki.

Kupując książki kryminalne na prezent dla nastolatka, nie trzeba się obawiać, że będzie on spędzał czas w sposób bezproduktywny. Wręcz przeciwnie – to dobry sposób, aby wyrobić w sobie nawyk czytania. Dodatkowo kryminały mają tę zaletę, że zmuszają do logicznego myślenia i pracy wyobraźnią.

Related Post