Czytaj polskie bajki

Zachęcanie dzieci do czytania to dzisiaj spore i na pewno niełatwe zadanie dla wszystkich rodziców. Aby zaszczepić im miłość do książek najlepiej zabrać się za to już od najmłodszych lat.

Obrazki obowiązkowo
Wybór różnych lektur dla najmłodszych czytelników jest dzisiaj bardzo duży, więc na pewno każdy znajdzie coś dla swojego brzdąca. Jeżeli chodzi o małe dzieci to nie bez znaczenia są tutaj ilustracje, które są elementem obowiązkowym. Bez nich trudno zmobilizować do przeglądania książeczek. Polskie bajki dla dzieci w tej kwestii są dzisiaj na wysoki poziomie i często prześcigają różne inne wydania.

Zawsze razem z malcem
Oczywiście nie można też liczyć na to, że dziecko samo sięgnie po książkę, chociaż często tak się właśnie dzieje. Trzeba razem z nim przeglądać strony, czytać, a czasami po prostu opowiadać co jest na obrazkach. W ten sposób dziecko rozwija swoją mowę, poznaje nowe słowa, a przecież nie bez znaczenia jest też bliski kontakt z dzieckiem.

Klasyka i współczesność
Jakie pozycje wybierać dla najmłodszych i tych trochę starszych? Z pewnością warto sięgać po klasykę, ponieważ polskie bajki dla dzieci to ogromna skarbnica wiedzy o świecie. Wpływają też na wyobraźnię i późniejsze relacje z rówieśnikami. Na półce małego czytelnika z pewnością powinny znaleźć się dzieła Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, czy współczesnych pisarzy jak Grzegorz Kasdepke czy Wojciecha Widłaka.

Related Post

audiobook

Daj posłuchaćDaj posłuchać

Pod względem finansowym nasze życie od wyprowadzki do Wielkiej Brytanii bardzo się zmieniło. Zmieniły się nasze przyzwyczajenia i myślenia. Nie zmieniło się nasze pochodzenie – dlatego warto pielęgnować w sobie