SIŁA POZYTYWNEGO MYŚLENIA

Książki o rozwoju duchowym z reguły traktowane są z przymrużeniem oka. Półki księgarni i bibliotek uginają się pod ciężarem przeróżnych pozycji o samodoskonaleniu. Część z tych pozycji może nie być interesująca, w wielu przypadkach treść się powiela lub można odnieść wrażenie, że to tylko marketingowa papka. Z drugiej strony znaleźć można publikacje, które mają faktyczną wartość wspierającą i inspirującą. Do tych ostatnich zalicza się Sekret Rhondy Byrne, jedna z najczęściej polecanych pozycji poradnikowych.

Książka Sekret to zbiór historii różnych ludzi, także autorki, którzy odnaleźli szczęście po tym, jak odkryli tajemnicę powodzenia w życiu. Czym jest ta tajemnica, na czym polega sekret szczęścia?

Podstawowe założenia Sekretu opierają się na pozytywnym myśleniu i optymizmie. To właśnie poprzez posiadanie ogromnej wiary w siebie, intensywne myślenie i wizualizowanie swojego marzenia lub celu, jest możliwe zaznanie spełnienia. W książce Sekret autorka stara się udowodnić, że ta odwieczna sentencja, iż marzenia się spełniają jest prawdziwa tylko jeśli się tego naprawdę bardzo mocno chce i pragnie.

Fenomen książki Sekret polega na jej zdolności do inspirowania. Czemu więc nie spróbować żyć według wskazań Sekretu?

Related Post