Książka – dobry pomysł na wakacje

W lipcu i sierpniu, czasie letnich wakacji i urlopów wiele osób znajduje wreszcie upragniony czas dla siebie.

Odpoczywają, leżąc na plaży, wypuszczając się na piesze wędrówki czy uprawiając rozmaite sporty. Jednak to także czas na poprawienie stanu polskiego czytelnictwa. Z roku na rok, przeglądając badania mówiące o czytaniu książek, specjaliści łapią się za głowę. Coraz mniej Polaków znajduje się w tego typu rozrywkach, a książki to przecież skarbnica wiedzy. Inteligentne i wykształcone społeczeństwo powinno kłaść nacisk na poszerzanie wiedzy właśnie przez czytanie.

Mnogość tytułów na polskim rynku wydawniczym zachwyca, kiedy się tylko na nią spojrzy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie — od komiksów, przez modne teraz non-fiction, po fantastyczne książki historyczne. Wystarczy poszukać czegoś adekwatnego do zainteresowań, a później lista pochłoniętych przez czytelnika woluminów urośnie już bardzo szybko. Łatwo jest zarazić się pasją, jaką jest literatura — wystarczy tylko spróbować.

Nawet jeżeli walizka pęka w szwach i nie da się do niej już wcisnąć zupełnie nic, z pomocą przychodzi elektronika. Kiedy czytelnik lubi zabierać ze sobą całą bibliotekę, warto zainwestować w czytnik książek — to małe urządzenie w typie tabletu pomieści w sobie przynajmniej kilkaset tytułów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *