W książkowym świecie fantazji

Naukowcy od lat biją na alarm, że czytanie książek jest rozrywką, do której ucieka się coraz mniej osób. Nie ma się co dziwić – współczesny świat oferuje tak wiele łatwych i przyjemnych zajęć, że nikomu już nie chce się wysilać głowy przy kartach książki. Są jednak takie książki, które od lat mają swoje wierne grono czytelników. Mowa tutaj o książkach fantasy.

Dlaczego fantastyka jest popularna?

Co jakiś czas na rynku ukazuje się nowa pozycja z kategorii fantastyki, na której punkcie szaleje świat. Czytelnicy kochają książki fantasy z tego względu, że ich rzeczywistość jest tak odmienna od tego, z czym borykają się na co dzień. Każda fantastyczna pozycja daje możliwość odwiedzenia innego, oryginalnego świata i zapoznania się z jego realiami.

Karty ksiąg fantasy pełne są magii, intryg, elfów, magicznych stworzeń i baśniowości. Te wszystkie czynniki sprawiają, że czytelnicy za nimi szaleją.

Boom na fantasy

Czasem zainteresowanie pozycją literacką z gatunku fantasy sięga aż do granic histerii. Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać kultowych już „Władcy Pierścieni”, „Harry’ego Pottera” czy „Gry o tron”.

To właśnie wysokie zainteresowanie przekłada się na to, że rynek zalewany jest przez masy książkowych gadżetów, a literackie historia ekranizowane są w wielkich studiach filmowych.

Related Post