Kolorowanki antystresowe – moda czy fenomen?

Moda na antystresowe kolorowanki nie mija pomimo upływu kolejnych lat. Można nawet zauważyć ciągłe poszerzanie ich oferty. Wiele wskazuje na to, że nie jest to jeden z przejściowych trendów, a raczej fenomen, który stanie się początkiem nowego podejścia do radzenia sobie ze stresem u dorosłych.

Niezwykłe kolorowanki

Kolorowanki antystresowe dla dzieci i dorosłych na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym od kolorowanek dla dzieci, poza poziomem trudności. Jednak właśnie ta mnogość elementów wymagających pokolorowania sprawia, że efekt końcowy nigdy nie będzie taki sam. Obserwując skupienie dzieci podczas rysowania, można odnieść wrażenie, że są jakby w innym świecie. Okazuje się, że podobnie jest z dorosłymi. Kolorując, tworzą coś niepowtarzalnego i zapominają na chwilę o problemach dnia codziennego.

Uczmy się od dzieci

Fenomen kolorowanki antystresowej spowodował, że w USA zaczęły powstawać firmy organizujące zabawy dziecięce dla zestresowanych dorosłych. Można usłyszeć np. o specjalnych obozach bez dostępu do internetu, zajęciach modelarskich czy balach, organizowanych specjalnie po to, by przenieść ich na chwilę do dziecięcego świata. Kolorowanki, jak potwierdza wiele osób je testujących, są wyjątkowo skuteczne w kojeniu nerwów. Być może podobnie będzie z innymi formami zabaw, a dorośli za sprawą dzieci nauczą się lepiej radzić sobie stresem. Szczególnie tym, spowodowanym ciągłym pędem i presją czasu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *