Książka o sztuce składania papieru origami krok po kroku

Origami dla dzieci i dorosłychTermin „origami” wywodzi się z japońszczyzny; rozbić go można na słowa „ori” – czyli „składać” oraz „kami” – oznaczającego „papier”. Nie jest to więc nic innego, jak sztuka składania papieru. Dziedzina ta, choć znacznie rozwinięta w Japonii, w rzeczywistości wywodzi się z Państwa Środka, czyli z Chin.

Źródła wiedzy, pomocne w nauce

Wiele ciekawych wzorów znaleźć można w internetowych tutorialach. Jeśli jednak chciałoby się mieć jakieś stałe, będące zawsze pod ręką źródło wiedzy, warto sięgnąć po tytuł taki jak Akademia Origami krok po kroku Ewa Kędzior. Pozycja zawiera łatwe do wykonania i dokładnie zilustrowane modele, takie jak serduszka, motylek czy żabka. Książka Origami krok po kroku przyda się wszystkim tym, którzy chcieliby co nieco dowiedzieć się o sztuce składania papieru.

Origami – do czego się przyda?

W początkach swego istnienia za pomocą origami wytwarzano ozdoby, które towarzyszyły obrzędom religijnym. Następnie trafiły do zwykłych domostw, wykorzystywane jako ozdoby oraz do szkół. To ostatnie wykorzystanie origami nie powinno dziwić, jako że przy jego pomocy można znacznie udoskonalić swoje zdolności manualne i pamięciowe. Wszystkim tym, którzy chcieliby sprawdzić, czy rzeczywiście tak jest, przyda się książka o sztuce składania papieru origami krok po kroku.

Related Post