Bajkowa terapia

Od najmłodszych lat dziecko poznaje świat i zaczyna rozpoznawać swoje zdolności oraz umiejętności radzenia sobie z problemami. W tej sytuacji ważne jest odpowiednie podejście dorosłych osób i styczność z konkretnymi sytuacjami. Duży wpływ mają także bajki, które dzieci czytają i oglądają.

Bajki jako terapia dla dziecka

Czytanki dla dzieci mogą również dawać właściwy przykład zachowań. Wobec tego warto zadbać, aby niosły ze sobą jak najwięcej pozytywnych wartości. Opowiadania powinny zostać dostosowane do charakteru dziecka i do jego stylu bycia. Szczególnie duże znaczenie mają bajki terapeutyczne z EduKsiegarnia.

Bajka na określone przypadłości

Postęp technologiczny sprawił, że można się zorientować, iż dziecko we wczesnym wieku cierpi na niecodzienną przypadłość – np. autyzm. Rodzic może więc przygotować się na tę okoliczność, jak i przekonać dziecko, że nie ma się czego obawiać z tytułu swojej odmienności. Wśród bajek terapeutycznych są i takie, które poruszają relacje dzieci zdrowych i autystycznych.
Jeżeli dziecko ma problemy ze snem, np. aby się wyciszyć i uspokoić, to także warto rozejrzeć się za wybraną pozycją. Bajki terapeutyczne potrafią sprawić, że dzieci przełamią bariery także w pozornie często zdarzających się sytuacjach, jak np. pierwszy dzień w przedszkolu, umiejętności pracy w zespole i braku akceptacji z powodu swojego wzrostu, wagi, czy innych przywar, na które nie ma się wpływu.
Olbrzymia zaleta to fakt, że wybór bajek jest olbrzymi – poruszający tematy od poważniejszych chorób do różnego rodzaju lęków.

Related Post