Odpowiednia książka dla mnie?

Odpowiednia książka dla mnie? post thumbnail image

Wybór odpowiedniej książki może sprawić niemały problem. Dziesiątki wydawnictw, setki pozycji książkowych traktujących na podobny temat może wprawić każdego w zakłopotanie. Szczególnie osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z określoną dziedziną wiedzy. Niemniej jednak można podać ogólne wytyczne, które powinny spełniać książki o chorobach wewnętrznych, czy też książki z szeroko rozumianej medycyny.

Skierowana do konkretnej grupy odbiorców

Nie ulega wątpliwości, iż jedną z najważniejszych rzeczy, o jakich powinien pamięć autor książki jest wybrana grupa docelowa. Autor nie może tworzyć podręcznika dla siebie. Musi on być skierowany do wcześniej określonej grupy odbiorczej. Dzięki temu widza może być przekazana we właściwej formie.

Nie oczywiste, że o chorobach wewnętrznych powinien uczyć się zarówno student radiologii, jak i przyszły chirurg. Niemniej jednak ich książki nie mogą traktować o temacie z tej samej perspektywy. Jakie są inne cechy dobrej książki o chorobach wewnętrznych? Czym tego rodzaju książka musi się charakteryzować?

Książki muszą być praktyczne

Jest pewne, iż każda książka niezależnie od tematu, o jakim traktuje musi być nie tylko dobrym kompendium wiedzy, ale również odznaczać się praktycznością. To znaczy zawierać przykłady i wskazówki, które pokażą studentowi jak wykorzystać nabytą wiedzę  w praktyce. Książka, która na to nie pozwala nie może być określona jako pozycja wysokiej jakości. Oczywiście to nie wszystkie cechy, które powinny odznaczać dobry podręcznik.

Related Post