Co warto czytać – o fenomenie powieści obrazkowych

polskie komiksy

Czytanie jest bardzo ważne, szczególnie, jeśli chcemy zadbać o wzbogacenie naszego słownictwa i rozwijanie naszej wyobraźni. Co jednak warto czytać? Oczywiście ogromną popularnością cieszą się książki przygodowe, kryminały czy thrillery. Nie możemy też jednak zapominać o innych rodzajach tekstów, które oferuje nam kultura.

Kultowe powieści obrazkowe

Komiksy to także literatura. Nierzadko opowiadane w nich historie bywają ciekawsze od tego, co oferują nam tradycyjne książki. Przede wszystkim dzieje się tak dlatego, że w przypadku komiksów, mamy do czynienia dodatkowo z obrazem. Nie ma się zatem czemu dziwić, że komiksy, w szczególności superbohaterskie, zyskują cały czas rosnącą popularność. Wychodzą seriami, coraz więcej osób kupuje je regularnie. Nie należy jednak zapominać o tym, że polskie komiksy ponownie wracają do łask.

Klasyka polskich komiksów – co warto czytać?

Starsze pokolenie, zaczytywało się w historyjkach Papcia Chmiela. Komiksy takie jak Tytus, Romek i A’Tomek to już klasyka. Doskonale znamy te historyjki, a mimo to ciągle do nich wracamy. Młodsze pokolenie także po nie sięga. Nie ma się czemu dziwić: Te komiksy bawiły, uczyły, a przede wszystkim miały bardzo ciekawy i oryginalny styl graficzny. To w dużej mierze od nich starsze pokolenie zaczynało swoją przygodę z komiksem.

Pamiętajmy o tym, że komiks to też literatura, tylko podana w nieco innej formie. Czytanie komiksów rozwija tak samo, jak czytanie książek – nie można o tym zapominać.