Rozważna i romantyczna – Jane Austin

Rozważna i romantyczna – Jane Austin post thumbnail image

Spędzanie czasu w domu podczas kwarantanny wcale nie musi być nudna. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po książki, które od dawna czekają na przeczytanie. Podczas długich wieczorów w domu dobrym pomysłem może być zapoznanie się z najbardziej znanym dziełem autorstwa Jane Austen: https://literia.pl/ksiazka-rozwazna-i-romantyczna-978-83-813-9353-9

Wiktoriańska Wielka Brytania 

Wielka Brytania w okresie wiktoriańskim to z pewnością wyjątkowe miejsce. Pisane przez Jane Austen książki to doskonałe pozycje, które pozwolą zapoznać się nam z obowiązującymi zwyczajami, kulturą, architekturą, czy też przyrodą na początku XIX wieku. 

Jedną z książek, która doskonale oddaje wiktoriańskie realia jest książka rozważna i romantyczna. Jest to dobra pozycja zarówno dla czytelników, którzy lubią spędzać wieczory czytając romanse, jak i dla wszystkich tych, którzy chcieliby poznać Anglię z XIX w. 

Książka rozważna i romantyczna 

Głównymi bohaterami książki są dwie siostry Eleonora oraz Marianna. Pomimo swojego pokrewieństwa cechują się całkowicie odmiennym sposobem bycia. Mimo to posiadają one jedną cechę wspólną. Zarówno starsza Eleonora, jak i młodsza Marianna poszukują w życiu prawdziwej miłości. 

Młodsza Marianna jako marzycielka poszukiwała mężczyzny, który byłby zdolny do wielkich czynów, czy też do wygłaszania patetycznych wyznań. Z kolei starsza Eleonora jako kobieta powściągliwa liczyła na znalezienie męża, który zagwarantuje stabilizacje oraz bezpieczeństwo.

Sama książka rozpoczyna się wraz z momentem ich wymuszonej przeprowadzki do niewielkiej wiejskiej posiadłości w Barton. Wkrótce po przyjeździe o ich względy zaczęło ubiegać się kilku mężczyzn.

Related Post