Edukacyjne puzzle dla dziecka – rodzaje

Edukacyjne puzzle dla dziecka – rodzaje post thumbnail image

Wśród puzzli edukacyjnych można wskazać kilka ich rodzajów, w związku z różnymi zainteresowaniami dzieci, a także uzależnione od wieku.

Puzzle edukacyjne dla najmłodszych

Najmniejsze dzieci, które nie potrafią samodzielnie czytać i pisać i dopiero zakończyły opanowywanie zdolności motorycznych (takich jak chodzenie, bieganie, skakanie, wspinanie się i inne) – coraz częściej interesują się zabawami umysłowymi. W takiej sytuacji doskonale sprawdzą się proste puzzle edukacyjne, zakładające tworzenie par, które nie sprawią dziecku trudności.

Jednym z najbardziej podstawowych wyborów są puzzle uczące kolorów. W wielu ich rodzajach maluch łączy jeden, w pełni pokolorowany na daną barwę puzzel, z innym – przedstawiającym przedmiot w danym odcieniu (na przykład czerwień i jabłko). To prosta zabawa, która pozwala szybko i łatwo opanować naukę kolorów.

Edukacyjne puzzle dla tych nieco starszych

W ofercie wielu firm znaleźć można również puzzle przeznaczone dla tych nieco starszych dzieciaków – najczęściej potrafiących już samodzielnie pisać i czytać, a także posiadających podstawową wiedzę szkolną. Puzzle pomagają uczyć się przez zabawę i zapewniają często przemęczonym „wkuwaniem” dzieciakom łatwiej przyswoić zadany materiał.

Świetnym wyborem dla uczniów są puzzle przedstawiające mapy poszczególnych regionów świata lub cały glob. To bardzo łatwa i szybka lekcja geografii połączona ze świetną zabawą. Jeśli zbliża się kartkówka z anatomii – również można znaleźć puzzle o danej tematyce, które pozwolą opanować wszelkie zagadnienia.

Related Post

Bajkowa terapiaBajkowa terapia

Od najmłodszych lat dziecko poznaje świat i zaczyna rozpoznawać swoje zdolności oraz umiejętności radzenia sobie z problemami. W tej sytuacji ważne jest odpowiednie podejście dorosłych osób i styczność z konkretnymi