Nie zapominajmy o wierszach

Nie zapominajmy o wierszach post thumbnail image

W epoce wszechobecnej elektroniki, wiele osób wskazuje na rosnący problem odchodzenia od czytania już w bardzo młodym wieku. Sporo dzieci od początku edukacji nie gustuje w żadnych książkach. Jak temu zaradzić? Mówi się, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. I to sprawdza się także przy czytaniu – jeśli książki będą obecne w codzienności dziecka od małego, szybko staną się czymś oczywistym.

Nie tylko proza!

Dzieci lubią z reguły, kiedy im się coś opowiada. Jednak i poezja – właściwie dobrana – ma pozytywny wpływ na najmłodszych. Chodzi tylko o to, aby wybrać odpowiednie wiersze dla dzieci. Dobrym początkiem są klasycy. Zbiory ich utworów dla najmłodszych są często wydawane w różnych zbiorach, wiec łatwo je kupić.

Warto codziennie czytać dzieciom wiersze

Jak w wielu innych sytuacjach, istotna jest tu regularność. Codziennie jeden lub kilka niedługich wierszyków szybko sprawi, że dziecko pokaże rodzicom, które podobają mu się najbardziej. Będzie chciało do nich wracać i w końcu samo je zapamięta. A to świetne ćwiczenie pamięci.

Wiersze od małego

Dobre wiersze dla dzieci zwykle świetnie się czyta – są rytmiczne, mają zgrabne rymy, bywają śmieszne i tym samym mają szansę zdobyć sympatię wśród małych odbiorców. Rodzice dzieci, którym czyta się wiersze od małego przyznają, że ich pociechy później lepiej zapamiętują czytane treści i łatwiej uczą się na pamięć. A to ułatwia naukę, której jest sporo just w szkole podstawowej.

Czytanie wierszy dla zabawy przynosi więc same korzyści – kilka minut dziennie będzie miało wpływ być może nawet na całe życie młodego człowieka.

Wiersze dla dzieci – kup online

Related Post