Czy znasz te ciekawostki o Harrym Potterze?

Czy znasz te ciekawostki o Harrym Potterze? post thumbnail image

Ponad dwadzieścia lat temu została napisana pierwsza książka o najbardziej znanym czarodzieju wszechczasów. Chodzi tutaj o książki Harry Potter, kultową sagę uwielbianą przez miliony osób na całym świecie. Nawet jeśli ktoś ich nie czytał, to oglądał albo przynajmniej słyszał. Nie da się wręcz nie znać Harrego Pottera. Pomimo niezwykłych scen w ekranizacji filmowej nic tak nie oddaje magii czarodziejskiego świata tak dobrze jak właśnie to, co znajdziemy na kartkach książek. Skrywają one w sobie mnóstwo tajemnic, zagadek.

Harry Potter książki – czy wiesz już naprawdę wszystko?

Na temat książek Harrego Pottera (https://tantis.pl/serie/harry-potter-2257.html) można mówić naprawdę sporo i temat nadal nie zostanie w pełni wyczerpany. Niektóre fakty są nadal nieznane wielu osobom, tak jak przykładowo to, że główny bohater i jego największy wróg w postaci Voldemorta są spokrewnieni. Płyną w nich więzy krwi rodziny Peverellów. Z ciekawostek wymienić można to, że data urodzenia Harrego jest taka sama jak autorki książek o nim. J.K. Rowling urodziła się 31 lipca. Nazwisko Potter również nie wzięło się znikąd, ale zostało zaczerpnięte od znanych autorce osób. Chodzi tutaj o nazwisko sąsiadów Rowling, z którymi miała styczność w okresie swojego dzieciństwa.

Większość akcji w Harrym Potterze rozgrywa się w Hogwarcie, ale okazuje się, że pomimo tylu lat nauki, główna postać nigdy nie ukończyła tej szkoły. Było to skutkiem bitwy o Hogwart, po której Potter postanowił już nie wracać do szkoły. To samo dotyczy jego przyjaciela Rona. Tylko prymuska Hermiona zdecydowała się zdać egzaminy i być prawną absolwentką najlepszej uczelni magii. Zwykle jest tak, że filmy mocno różnią się od tego, co zostało przedstawione w książkach. Wynika to po prostu z ograniczonego czasu na dużym ekranie, trzeba wszystko streścić, pominąć wiele kwestii i scen. W przypadku Harrego Pottera można jednak liczyć na wspaniałe oddanie świata, który wymyśliła Rowling. Stworzono setki różnych scenerii na potrzeby filmów i kilkaset tysięcy elementów garderoby. Obecnie fani mogą udać się do miejsca będącego dla nich prawdziwym rajem. Chodzi tutaj o Warner Bros. Studio, gdzie kręcono filmy o Harrym Potterze.

Related Post

Tajemnica życiaTajemnica życia

Rozwój duchowy interesuje ludzi od zarania dziejów. Dzisiaj jednak, w czasach materializmu i zubożenia duchowego o wielu starożytnych ideach i odkryciach duchowych dawno już zapomniano. Wciąż są jednak ludzie, którzy

Zalety audiobookówZalety audiobooków

Nieraz bolą oczy, człowiek czuje zmęczenie. Dobre audiobooki pomagają kazdej osobie i dają sporo radości oraz przyjemnośći. Dzięki takim książkom można posłuchać ulubionych lektur. Walorem takich audiooboków jest nagranie wysokiej