Stacjonarna czy internetowa? Jaką księgarnię wybrać?

Stacjonarna czy internetowa? Jaką księgarnię wybrać? post thumbnail image

Kupowanie książek w księgarni to magiczne zajęcie. Przeglądając setki pozycji i zapoznając się z ich opisami, można poczuć naprawdę olbrzymią satysfakcję i przyjemność z możliwości ich przeczytania. Z drugiej strony niezwykle wygodne jest kupowanie książek z własnego fotela, bez konieczności wychodzenia z domu. Które rozwiązanie jest lepsze?

Charakterystyka księgarni stacjonarnej

Najważniejszą zaletą księgarni stacjonarnej jest oczywiście możliwość dotknięcia i przejrzenia każdej wystawionej na półce książki. Oznacza to nie tylko przyjemność obcowania z książkami, lecz również tak błahe sprawy, jak sprawdzenie jakości druku, czy też wielkości liter. Dla wielu osób ma to naprawdę duże znaczenie.
Niestety księgarnie stacjonarne to także poważne wady. Po pierwsze oferta takiej księgarni jest bardzo ograniczona i często nie zawiera wielu bardzo popularnych pozycji. Po drugie, zakupy z oczywistych względów wymuszają wyjście z domu, co w obecnych czasach nie jest wskazane.

Charakterystyka księgarni internetowej

Księgarnia internetowa https://tantis.pl, czyli tak naprawdę klasyczny sklep internetowy, to rewelacyjny sposób na to, aby wygodnie i komfortowo realizować zakupy. Nie trzeba wywodzić z domu, oraz narażać się na niebezpieczeństwo. Można spokojnie i bez pośpiechu przeglądać ofertę księgarni i szukać interesujących nas pozycji. Oczywiście sama oferta również jest tu bardzo dużą zaletą, ponieważ jest znacznie większa niż ta w nawet najlepszej księgarni stacjonarnej. Co więcej, możliwe jest tu zakupienie także e-booków oraz audiobooków, czyli coraz popularniejszych wersji książek czytanych przez profesjonalnego lektora lub też wyświetlanych na specjalnych czytnikach.

Oczywiście księgarnia internetowa to także pewne wady. Przede wszystkim zakupy w niej są z reguły nieco droższe, ponieważ doliczany jest do rachunku koszt dostawy. Po drugie, czas oczekiwania na książki jest dłuższy, ponieważ na ogół dostawa trwa nawet do dwóch dni. Wybierając się do stacjonarnej księgarni, książki można by mieć nieco taniej, a także szybciej. Pomimo to wydaje się, że zdecydowanie lepszym pomysłem jest wykonywanie zakupów w księgarni internetowej.

Related Post