Książki z dużą czcionką – dla słabowidzących i zmęczonych oczu

Książki z dużą czcionką – dla słabowidzących i zmęczonych oczu post thumbnail image

Jesteś osobą niedowidzącą lub spędzasz dużo czasu przy komputerze, po którym Twoje oczy nie mają już ochoty na czytanie? Jeśli nie chcesz rezygnować z ulubionej czynności, koniecznie rozważ nabycie książek z dużą czcionką. Czy wiedziałeś, że na rynku są specjalne wydania lubianych lektur, dedykowane właśnie takim potrzebom?

Książki z dużą czcionką

Osoby starsze, widzące gorzej, a także te, których oczy są przemęczone – to właśnie dla nich powstają wydania książek o powiększonej czcionce. Dzięki nim zagorzali czytelnicy mogą nadal oddawać się swojej pasji, bez konieczności sięgania po powiększające okulary lub niewygodną lupę. Wśród takich pozycji znajdziesz wiele powieści z różnych gatunków, m.in. kryminały i beletrystykę kobiecą. Są to bestsellery oraz mniej znane książki. 

Korzyści z „dużych liter”

Nawet jeśli nie masz dużych problemów ze wzrokiem, być może cierpisz czasami na zmęczenie oczu, które utrudnia Ci lekturę. Większa i starannie dobrana czcionka ułatwia czytanie i nie nadwyręża wzroku. W takich książkach stosuje się także silniejszy kontrast niż w klasycznych publikacjach. Książki z dużą czcionką są również świetnym pomysłem na prezent dla babci lub dziadka. Jeśli pamiętasz, że bliska Ci osoba kiedyś uwielbiała czytać, ale zaprzestała z powodu wzroku – znajdź odpowiednie wydawnictwo i spraw jej przyjemność!

Related Post