Książka Kubuś Puchatek – czy to dobry pomysł na prezent?

Książka Kubuś Puchatek – czy to dobry pomysł na prezent? post thumbnail image

Wiele osób nie ma pomysłu na prezent dla kilkuletniego dziecka. W obecnych czasach trudno jest wybrać upominek, który będzie bawił, a jednocześnie uczył. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę wydają się być książki, które sukcesywnie wypierane są przez nowoczesne technologie. Maluch nie lubi czytać? Być może nie natknął się on jeszcze na tytuły, które wzbudzą w nim pozytywne emocje! Doskonałą propozycją wydaje się być Kubuś Puchatek – lektura przypadnie do gustu w szczególności tym smykom, które oglądały bajkę animowaną.

Pobudzenie wyobraźni

Książka Kubuś Puchatek pobudza wyobraźnię, dzięki czemu czytelnik może przenieść się do zupełnie innego świata. Warto podkreślić, że każdy inaczej wyobraża sobie Stumilowy Las i jego mieszkańców. Systematyczne czytanie stymuluje prawidłowy rozwój dziecka. Wystarczy kilkanaście minut dziennie! Być może z czasem szkrab pokocha opisywaną formę aktywności. Przygody Puchatka oraz jego najbliższych mogą stanowić inspirację do zabawy.

Nauka przez rozrywkę

Czytanie książek to fantastyczna rozrywka. Należy również podkreślić, że wartościowe lektury mogą wiele nauczyć. Kubuś Puchatek udowadnia, że miłość jest najważniejsza w życiu. To właśnie dzięki niej możemy być szczęśliwi i beztroscy. Samotność niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Znakomitym przykładem jest osiołek, który niechętnie spędzał czas z innymi mieszkańcami Stumilowego Lasu. Być on powolny, pozbawiony energii i smutny. Przyjaciele odmienili jego los i stali się źródłem radości. Omawiana lektura w sprytny sposób przedstawia także znaczenie szacunku, odpowiedzialności, samoakceptacji.

Wzmocnienie więzi

Wspólne czytanie wzmacnia więź pomiędzy rodzicem/rodzeństwem, a dzieckiem. Nawet, jeśli maluch nie potrafi jeszcze samodzielnie czytać, to warto uzupełnić jego biblioteczkę o prezentowany tytuł. Trzeba zaznaczyć, że książka Kubuś Puchatek została napisana relatywnie prostym językiem, a więc jest odpowiednia nawet dla przedszkolaków. Można również wykorzystać ją podczas nauki czytania.

Related Post