Kalendarz dla nauczyciela – konieczność czy rzecz zbyteczna?

Kalendarz dla nauczyciela – konieczność czy rzecz zbyteczna? post thumbnail image

Rok szkolny to ważny czas zarówno dla uczniów, jak i dla pedagogów. Ich praca ma duże znaczenie w kształtowaniu umysłu i sposoby myślenia wielu pokoleń młodych ludzi. Ważne, aby nauczyciel zdawał sobie z tego sprawę i umiał dobrze zorganizować czas zajęć oraz pamiętał o istotnych ustaleniach, które zawarł ze swoimi uczniami.

Dobra organizacja to podstawa.

Praca w szkole wymaga dobrej organizacji swojego czasu i pamiętania o wielu ważnych wydarzeniach. Kartkówki, sprawdziany, spotkania z rodzicami i egzaminy podopiecznych to tylko jedne z niewielu przykładów zadań, które spoczywają w rękach pedagogów. Dodatkowym złodziejem czasu jest tu, nieubłaganie czekająca na wypełnienie, biurokracja. Natłok rzeczy do zrobienia, których lista ciągle narasta, powoduje, że kalendarz dla nauczyciela może stać się nieobowiązkową koniecznością. Zapisywanie wszystkiego w jednym miejscu z pewnością ułatwia pracę i ogranicza możliwość zapominania i niewywiązywania się z powierzonych zadań.

Jak w efektywny sposób korzystać z kalendarza?

Dobre korzystanie z kalendarza dla nauczyciela nie jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Samo zapisywanie wszystkiego nie jest wystarczające, aby dobrze zorganizować swój czas. W nawale informacji łatwo można zagubić to, co ważne i niecierpiące zwłoki. Pomocne mogą być w tym kolorowe zakreślacze, które pozwolą uszeregować zadania od najważniejszych do tych mniej ważnych.

Zasady efektywnej pracy z kalendarzem:

  • zapisuj wszystko, szczególnie godziny zajęć i dodatkowych spotkań
  • używaj zakreślaczy
  • noś kalendarz zawsze ze sobą

Oferta na rynku jest obszerna, w Księgarni PWN kupisz kalendarz dla nauczyciela w niskiej cenie, w wielu wzorach.

Related Post