Anatomia człowieka – jaki podręcznik wybrać?

Anatomia człowieka – jaki podręcznik wybrać? post thumbnail image

Największa zmora studentów uczelni medycznych jest podstawą w zawodach takich jak lekarz, fizjoterapeuta czy ratownik medyczny. Anatomia, bo oczywiście od niej mowa jest bardzo obszerna i nie rzadko  skomplikowana, dlatego aby dobrze ją zrozumieć należy korzystać z właściwych narzędzi.

Który podręcznik do anatomii jest najlepszy?

Oczywiście ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Maturzyści na przykład korzystają z książek do biologii używanych na lekcjach, gdyż anatomia w szkole średniej nie jest mocno szczegółowa. Dalsze etapy nauki to już dokładniejsze jej poznanie. Jeśli chodzi o studentów warto z pewnością korzystać z tytułów polecanych przez wykładowców. Można też zaczerpnąć rady od starszych studentów, którą książkę wybrać, bo często sylabusy opiewają kilka a nawet kilkanaście pozycji.

Najczęściej wybór opiera się na „Prometeuszu”, czy podręcznikach A. Bochenka lub A. Skawiny. Jako pozycja pomocnicza polecany jest również atlas Nettera, który pozwala przede wszystkim na dokładniejsze wyobrażenie sobie anatomii bez wkuwania formułek. Oprócz tego zależnie od kierunku mogą się przewijać „Taśmy anatomiczne” Myersa, podręczniki Sobotty czy książki ukierunkowane pod wybrane układu naszego organizmu, np anatomia układu ruchu, czy oddechowego.

Gdzie kupić książki do anatomii?

Najczęściej ceny podręczników do anatomii https://pzwl.pl/anatomia-czlowieka są bardzo wysokie i trzeba wyłożyć sporo pieniędzy, żeby otrzymać wszystkie tomy danego wydania, albo wyposażyć się w dodatkowe atlasy.

Przede wszystkim, zanim dojdzie do zakupu, warto poszukać fragmentów danej książki, żeby wiedzieć, czy stosowany tam język do nas trafia, a rysunki są przejrzyste. W kolejnym kroku lepiej wybrać jedną, dwie książki i faktycznie z nich korzystać niż kupić wszystkie tytuły i do nich nie zajrzeć. Kiedy już wiemy, czego potrzebujemy, dobrym sposobem jest szukanie danych podręczników w internecie.

Najczęściej znajdziemy oferty używanych podręczników, których cena jest znacznie niższa niż tych z półki sklepowej. Można jednak natknąć się na zupełnie darmowe wersje książek w formie PDF. Należy tu jednak zaznaczyć, że powinno się ściągać podręczniki jedynie z zaufanych stron, tak aby mieć pewność co do pobranej zawartości i nie natknąć się na złośliwe oprogramowanie. Ten sposób jednak nie daje pewności znalezienia potrzebnych nam tytułów.

Related Post