Fizjologia i patologia noworodka

Fizjologia i patologia noworodka post thumbnail image

Medycyna nie jest łatwą nauką. Gdyby tak faktycznie było, to całkiem możliwe, że na co dzień mielibyśmy do czynienia z większą ilością lekarzy i pielęgniarzy/pielęgniarek. Czytanie książek medycznych, osobom niezwiązanym z tą branżą może sprawiać nie lada problem. Co nie znaczy, że książki odnoszące się do tej skomplikowanej branży są złe.

Opieka na oddziałach neonatologicznych

Osoby, które chcą związać się z oddziałami neonatologicznymi, gdzie znajdują się nowo narodzone dzieci, powinny wziąć sobie do serca publikacje, która została stworzona przez wybitnych specjalistów. Oto książka Neonatologia i opieka nad noworodkiem. Fachowa wiedza, własne doświadczenie, trudne zagadnienia, które rozpatrywane są pod najróżniejszym kątem – jest tu dużo wiedzy, która oparta jest na własnym doświadczeniu, którego nie uczą na studiach. Są tu szczegółowo opisane procedury, które są standardem. Należy je znać, aby wiedzieć, w jaki sposób należy zajmować się noworodkami.

neonatologia

Dwa tomy książki

Właściwie to należałoby powiedzieć, że książka Neonatologia i opieka nad noworodkiem podzielona jest na dwa tomy. Pierwszy z nich porusza taką tematykę, jak żywienie zdrowego noworodka, problemy żywieniowe, opieka ukierunkowana na rodzinę. Tom drugi zajmuje się takimi zagadnieniami, jak żywienie w sytuacjach, kiedy mleko mamy jest niedostępne, stosowanie wzmacniaczy, itd. Bardzo interesująca tematyka, z którą tak naprawdę będą miały do czynienia wszystkie osoby, pracujące na co dzień z maluchami znajdującymi się na takich oddziałach.

Related Post

Wiedza to podstawaWiedza to podstawa

Podstawą udanej nauki jest odpowiednie źródło. W Internecie i na półkach księgarń znajdują się różnorodne książki od najrozmaitszych wydawnictw. Każde oferuje inny rodzaj przygotowania, podział materiałów, a także szatę graficzną